Elysium - informace o vampirismu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Výhody a Nevýhody Vampirismu

Goto down

Výhody a Nevýhody Vampirismu Empty Výhody a Nevýhody Vampirismu

Příspěvek pro Admin 7/9/2016, 15:50

Být upírem skýtá v porovnání s lidmi celou řadu výhod, ale samozřejmě i nevýhod a omezení. Pokusím se níže popsat obě strany této mince:

Upír se většinou dožije většího věku než člověk, což se odráží i ve vzhledu – vypadají daleko mladší, než ve skutečnosti jsou.

Upír je přirozeně odolnější vůči nemocem. Když už je nemocný, rychle se vyléčí. To platí i pro povrchové rány nebo tělesné úrazy.

Jsou přirozeně duchovně založení, snadněji se jim pracuje s energií a určité energetické dovednosti už mají přirozeně. Upír může svojí práci s energii využívat všemožnými způsoby (léčení, zvýšení fyzické síly, zesílení smyslu, vytváření štítů a filtrů atd.).

Zrak je lepší a bystřejší. Dokáží daleko lépe vidět a orientovat se ve tmě. Upíří smysly jsou rychlejší a ostřejší než lidské. Mají velmi rychlé reflexy, jsou obyčejně silnější, rychlejší a vnímavější.

Upíři jsou spíše noční tvorové, což pro ně bývá nevýhodou, jelikož lidská společnost je založená na práci ve dne (škola, zaměstnání, sport atd.). Upíři často trpí nespavostí a přes den bývají díky slunečnímu světlu unavení a nekoncentrovaní.
Sluneční světlo nebo jiná ostrá světla špatně snáší, a proto nosí tmavé sluneční brýle. Při delším pobytu na slunci se dostaví migréna, únava nebo dezorientace. Síla působení slunce na upíra je individuální, někteří nesnesou ani dotek slunečního světla, jiní se mohou na slunci pohybovat bez větších problémů. Noc je pro upíry přirozené a příjemné prostředí, smysly a reakce jsou bystřejší, lépe se jim přemýšlí, podávají lepší výkony a cítí se svěží.

Dále mají praktické psychické schopnosti, které umožňují manipulovat s lidmi v okolí, vdechovat údiv, strach, zvýšit na sebe pozornost nebo pozornost úplně utlumit. Nevědomé působení těchto schopností může ústit do svízelných situací.

Lidé při setkání s upíry často uvnitř tuší, že dotyčná osoba je odlišná. Mohou mít přirozený respekt nebo jim bude nepříjemné pohledět upírovi do očí. Upír dokáže poznat, pokud mu ostatní lžou, někteří upíři dokáží vycítit i náladu, nebo jak se dotyčný doopravdy cítí.

Upíři vyzařují odlišnou energii od lidí, tudíž se navzájem při bližším kontaktu poznají. Mnoho upírů z určitých důvodů svojí energii maskuje, aby unikli od pohledů vnímavějších lidí nebo kontaktu s upíry. Upír je v porovnání s lidmi spíše uzavřený a samotářský typ. Ovšem když chtějí, umí se chovat velice společensky. Vztahy s lidmi mají komplikované a zřídka kdy potkáte upíra, který má dlouhodobý vztah s přítelkyní/přítelem, na čemž se podílí mnoho různých osobnostních faktorů a charakteristik.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 22
Join date : 06. 09. 16

https://elysium.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru